Czyszczenie i pranie wykładzin – porady dla alergików


Bezpyłowe trzepanie wykładzin to nasza domena. Jednocześnie jeden z najważniejszych procesów poprzedzających sam proces prania. Nie każdy wie, że aż 75% zabrudzeń, które nagromadziły się w wykładzinie są nierozpuszczalne w wodzie. Największą część zabrudzeń stanowi ciężki brud, czyli piasek (kwarc). Jest on twardy przez co w łatwy sposób zarysowuje włókna wykładzin, powierzchnie kamienne, gres, a także parkiet. Dodatkowym zewnętrznym źródłem przemieszczania się brudu jest powietrze, które przenosi sadzę, pył, kurz i inne zanieczyszczenia obecne w atmosferze. Pozostały brud, jaki spotykamy na wykładzinach pochodzi z wewnątrz budynków są to: włosy, włókna z ubrań, produkty spożywcze itp Jako profesjonaliści, dysponujemy specjalistyczną maszyną przystosowaną do bezpyłowego trzepania wykładzin. Maszyna usuwa nagromadzony piasek, sierść zwierząt i brud oraz dodatkowo rozczesuje i podnosi runo.

Dwunastobiegowy silnik maszyny posiada unikalną opatentowaną konstrukcję ułatwiającą maksymalnie silny przepływ powietrza (50 l/s). W rezultacie uzyskujemy niezwykłą siłę ssania, dzięki której osiągamy tak dużą skuteczność w eliminowaniu nawet najmniejszych cząsteczek brudu i czynników drażniących powodujących alergie (system filtracji Micron Megic HEPA 11 – 99,97% skuteczności w wychwytywaniu cząsteczek i mikroorganizmów wielkości 0,3 mikrona, tj pl.wikipedia.org. roztoczy kurzu i ich odchodów, bakterii gronkowców, pleśni, wirusów, zarodników grzybów, pyłków kwiatowych i sierści zwierząt). Dzięki takiej technologii brud, kurz i zanieczyszczenia nie są zapierane w głąb czyszczonej powierzchni. Profesjonalna usługa naszej firmy czyszczenia wykładzin daje Państwu gwarancję skutecznego usunięcie szkodliwych dla zdrowia alergenów (głównie roztoczy kurzu), a tym samym pozwoli Państwu na przebywanie w pomieszczeniach o lepszej jakości powietrza.

Pranie właściwe wykładziny to proces, który przywróci waszej wykładzinie dawny blask. W tym celu stosujemy dwa rodzaje metod i maszyn piorących wykładzinę. Pierwsza z nich służy do prania pielęgnacyjnego tzw. „szamponowanie„. Piorąc wykładziny nie przemaczamy czyszczonej powierzchni (bezpieczna metoda prania, kiedy pod wykładziną jest np. parkiet lub posadzka). Jest to system prania, który nie odbywa się za pomocą wody, lecz piany w której jest tylko 30% wody pl.wikipedia.org. Piana wytwarzana jest za pomocą szamponiery, dzięki czemu prana tkanina nie jest moczona lecz zawilgocona i schnie kilka razy krócej niż przy praniu metodą tradycyjną. Szamponowanie stosuje się w przypadkach, kiedy ostatnie czyszczenie miało miejsce najdalej 3-4 miesiące temu. Schnięcie wykładziny w tej metodzie zajmuje około 1 godziny. Jest to tzw. lekkie pranie. Z kolei drugi typ maszyny przeznaczony jest do prania dogłębnego nazywanego także praniem ekstrakcyjnym. Pranie ekstrakcyjne (pełne) gwarantuje nam 100% wyczyszczenia nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni, jednak należy pamiętać o tym, że czas schnięcia wykładziny po zastosowaniu tej metody jest dłuższy. Usunięcie wieloletnich i trudnych plam na wykładzinie wymaga specjalistycznych działań. W tym celu stosujemy odplamiacze renomowanych światowych firm, które zwalczają nawet najtrudniejsze zabrudzenia ptfarm.pl.

Kolejny etap czyszczenia wykładzin przy praniu ekstrakcyjnym to wypłukiwanie z detergentu. Dzięki wypłukaniu usuniemy z powierzchni resztki środka piorącego, co niewątpliwie poprawi jakość i miękkość wykładziny.

Impregnacja to proces polegający na nałożeniu środka impregnującego, który zabezpiecza wykładzinę przed zbyt szybkim zabrudzeniem. Dodatkowym atutem tego środka jest fakt, że poprawia ona odporność wykładziny na dalsze zabrudzenia i plamy. Zastosowanie impregnatu zapewnia długotrwałą ochronę, która wydłuża czas między kolejnymi czyszczeniami wykładziny.
Myślimy także o alergikach. Swoim Klientom polecamy usługę prania antyalergicznego. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów możemy w pełni wyeliminować niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia roztocza kurzu domowego.

Rate this post